sonhaber16.com

İYİ Parti Milletvekili Özdağ, iddialara cevap verdi

İYİ Parti Milletvekili Özdağ, iddialara cevap verdi

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, “Partimdeyim bir yere gitmiyorum. İYİ Parti, iyi bir partidir ve ben İYİ Parti’de devam ediyorum.” dedi.

AA muhabirine konuşan Özdağ, “İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ’cü” söyleminin ardından partisinin İstanbul’daki 39 ilçe başkanının partiden ihraç edilmesi için imza verdiği iddialarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Olanları sadece izlediğini belirten Özdağ, “İlgilendiğim bir şey değil. Milletvekillerinde prosedür böyle işlemiyor. Ben partimdeyim bir yere gitmiyorum. İYİ Parti, iyi bir partidir ve ben İYİ Parti’de devam ediyorum.” dedi.

“Genel Başkan’ın yetkisinde”

İYİ Parti’nin 2. Olağan Kurultayı’nda “oy verilmeyecekler” listesi iddialarıyla yaşanan tartışmanın ardından 3 haftadır partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup toplantısına katılmayan tepkili milletvekillerinden İsmail Koncuk da teşkilatların böyle bir talepte bulunmasının, bunun yerine getirileceği anlamı taşımadığını söyledi.

Koncuk, Genel Başkan Meral Akşener ve divanın yetkisinde olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Divana gelir, Genel Başkan değerlendirir. Bir soruşturmaya dönüşmesi için Genel Başkanın Merkez Disiplin Kuruluna yönlendirmesi lazım ‘Değerlendirin, soruşturmayı başlatın’ diye. Şu an böyle bir şey yok. Birileri başvurmuştur doğrudur, başvurabilir. Ama her başvuru disiplin soruşturması haline gelecek diye bir durum söz konusu değil. Herhangi bir üyemiz de başvurabilir, talepte bulunabilir.”

(AA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar Ne farkeder dedi ki:

    Sen partidesin de partililerin sende mi? Genel Başkan il il gezip vatandaşın ayağına giderken siz dedikodu üretip entrika peşinde geziyorsunuz…

  2. Avatar Selahattin dedi ki:

    Bence zamanı geldiginde birileri size ne kadar teşekkür etse az kalacak. Şerfsizlik bir renk olsaydı Sizin adamlıgınızın yanında bazılarının adamlığı GÖKKUŞAĞI gibi kalırdı bu olay bittiginde birileri size teşekkür edecek ama ben duyarım yada duymam ama siz bilin yeterli

BİR YORUM YAZ