MEB, yeni ders müfredat taslağını açıkladı

MEB, yeni ders müfredat taslağını açıkladı
26.04.2024
A+
A-

MEB, tüm öğretim kademelerindeki zorunlu derslere ait müfredatı değiştirmeye yönelik taslağı yayımladı. Görüş ve önerilere sunulan taslağın kabul edilmesi durumunda, müfredat AKP döneminde 18. kez değişmiş olacak.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, tüm öğretim kademelerinde zorunlu dersleri kapsayan müfredatın taslağının kamuoyunun görüşüne sunulduğunu açıkladı.

Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sadece son bir yılın değil, on yıllık uzun soluklu bir çalışma ile meydana getirdiğimiz; akademisyen, öğretmen ve paydaşlarımızın yoğun çalışma ve katkılarıyla ortaya çıkan “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” adını taşıyan yeni müfredat çalışmamızı kamuoyunun ve eğitime gönül veren herkesin görüşlerine sunduk” ifadelerini kullandı.

YOĞUN ÖNERİ VE GÖRÜŞ OLURSA SÜRE UZAYACAK

‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ ismi verilen yeni müfredat taslağı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘https://gorusoneri.meb.gov.tr’ adresli internet sitesi üzerinden kamuoyunun görüşüne açıldı. Yeni müfredat 1 hafta boyunca askıda kalacak. Ancak öneri ve görüşler yoğun şekilde gelmeye devam ederse süre uzatılacak.

AKP İKTİDARINDA EĞİTİMDE ‘YAPBOZ’ MODELİ: 18. DEĞİŞİKLİK

AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna 9 farklı isim oturdu. Son olarak bakanlık görevine Yusuf Tekin getirildi. Tekin döneminden önce 17 kez eğitim müfredatı değiştirilirken, Tekin de yeni müfredatın taslağını kamuoyuna sundu. Taslağın kabul edilmesi durumunda AKP’nin iktidarda olduğu süre boyunca müfredat 18. kez değişmiş olacak.

MEB; Yusuf Tekin döneminde tüm öğretim kademelerindeki zorunlu derslere ait müfredatı değiştirmeye yönelik taslağı yayımladı. Görüş ve önerilere sunulan taslağın kabul edilmesi durumunda, müfredat AKP döneminde 18. kez değişmiş olacak.

(tele1.com.tr)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.