DOLAR9,262
EURO10,7921
ALTIN526,091
BIST1409,56
AdanaAdıyamanAfyonAğrıAksarayAmasyaAnkaraAntalyaArdahanArtvinAydınBalıkesirBartınBatmanBayburtBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırDüzceEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIğdırIspartaİstanbulİzmirK.MaraşKarabükKaramanKarsKastamonuKayseriKırıkkaleKırklareliKırşehirKilisKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaMardinMersinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduOsmaniyeRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasŞanlıurfaŞırnakTekirdağTokatTrabzonTunceliUşakVanYalovaYozgatZonguldak
Bursa 22°C
Sağanak Yağışlı
sonhaber16.com

Ümit Özdağ: Zafer Partisi’ne saldıran bedelini öder

Ümit Özdağ: Zafer Partisi’ne saldıran bedelini öder
18.09.2021
A+
A-

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Genel Başkan Yardımcısı Yelda Döne Çelik’e yapılan saldırıya sert tepki verdi: Zafer Partisi’ne saldırmaya cesaret eden her sığınmacı bunun bedelini öder.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Ankara’da düzenlediği basın toplantısında sert açıklamalar yaptı.

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yelda Döne Çelik’e dün gerçekleştiği ifade edilen saldırıyla ilgili değerlendirme yapan Ümit Özdağ, “Türkiye’de beslediğimiz, giydirdiğimiz, barındırdığımız insanların bizim ülkemizde, bizim paramızla, bizim insanlarımıza kafa tutmasını, şiddet uygulamasını kabul etmiyoruz. Zafer Partisi’ne saldırmaya cesaret eden her sığınmacı bunun bedelini öder” dedi.

22 GÜNLÜK SÜRECİ DEĞERLENDİRDİ

22 gün önce kurulan Zafer Partisi’yle ilgili süreci aktaran Ümit Özdağ’ın konuşmasından satır başları şöyle:

– Zafer Partisi 26 Ağustos 2021’de kuruldu. Bugün Zafer Partisi’nin kurulmasının üzerinden 22 gün geçmiş durumda. Önce size Zafer Partisi’nin kuruluş sürecini ve kuruluştan bugüne kadar geçen 22 gün hakkında bilgi vermek istiyorum.

– 19 Mayıs’ta Anıtkabir’i ziyaret ederek yola çıktık. Sonra 29 Mayıs’ta Türk milletinin tarihinin başladığı yere gittik. Yesi diğer adı ile Türkistan kentine. Mete Han’ın başkenti ve Hoca Ahmet Yesevi’nin dergahının ve türbesinin olduğu kent. Hoca Ahmet Yesevi ‘nin türbesinden aldığımız toprağı Haziran’da Hacı Bektaş Veli hazretlerinin türbesinin girişindeki karadut ağacının altına serdik.

– 26 Ağustos’ta partimizin kuruluş dilekçesini İçişleri bakanlığına verdik ve 30 Ağustos’ta hem Türk ordusunun zaferini hem Zafer Partisinin kuruluşunu kutladık.

– Bu 22 gün içinde teşkilatlanma çalışmalarımızı da etkili şekilde sürdürdük. Ankara, İstanbul, Adana, Batman, Konya, Kırşehir, 15 ilde il başkanlarımızı atadık. Atamalar hızla devam edecek.

– Ankara Siteler Suriyeli sığınmacıların en yoğun çalıştıkları yerlerden birisi. Siteler esnafını ziyaret ettik. Bir kişi haricinde konuştuğumuz bütün esnaf “Suriyeliler gitsin” dedi.

– Ankara Önder Mahallesini ziyaret ettik. Suriyeli katil tarafından şehit edilen Emirhan kardeşimizin komşuları ile konuştuk. Mahalleli ile konuştuk. İlk kez Zafer Partisi böyle bir ziyaret gerçekleştirdi. Van ve Erzurum ziyaretlerimiz ile Afgan ordusu mensupları ve diğer kaçakların geçiş rotalarını inceledik.

– Zafer Partisi’nin kurulması ve sığınmacıları evlerine göndermeleri konusunda kararlı politikaları hem diplomatik çevrelerde hem yabancı başkentlerde hem de Türkiye’ de yapılmak istenen görmemezlikten gelme, karartma, gündeme almama politikalarına rağmen nasıl etkili olduğunu ve dikkatle izlendiğini görüyoruz.

– Zafer Partisi’nin kuruluşu gerek saray rejiminin, gerek sarı muhalefetin dengeleri, pozisyonları yeniden belirlemesine yol açtı. Türk siyasetinin önceliklerinin yeniden belirlenmesini sağlayacak adımları attı.

– Zafer Partisi Türk siyasetine girene kadar Türkiye’nin yaşanan ağır ekonomik buhran ile birlikte en önemli sorunu olan ve ekonomik buhranı daha da ağırlaştıran sığınmacı ve kaçaklar meselesini hem saray rejimi hem sarı muhalefet görmemezlikten geliyordu.

– Saray rejimi 10 sene içinde Türkiye’yi dünyanın en fazla sığınmacısının olduğu ülke haline getirmiştir. Kayıtlı 3.7 milyon olmak üzere en az 5.3 milyon Suriyeli vardır. Afgan, Iraklı, İranlı, siyah Afrikalılar ile birlikte Türkiye’de 8 milyon sığınmacı ve kaçak bulunmaktadır.

– Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’nin evlerini, hastahanelerini, okullarını, spor komplekslerini, yollarını yaptığı, maaşlarını verdiği ve sosyal yardım yaptığı 3 milyon ile birlikte Türk halkı 11 milyon insanının yükünü taşımaktadır.

– Bu bilinçli yönlendirilen göç süreci ülkemizin demografik yapısı hızla değişmesine yol açmıştır. Kilis’te Türkler azınlığa düşmüştür. Hatay’da 9 sene sonra Türk ve Suriyeli nüfusu eşitlenecektir. Kayıtlı ve kayıtsız Suriyeliler Türkiye’ de kalır ise 20 sene sonra Türkiye’ de 15.3 milyon Suriyeli olacak.

– Suriyeli sığınmacılara bir yandan vatandaşlık verir, diğer yandan sağlık, eğitim ve ekonomide önemli avantajlar sağlarken, saray rejiminin sığınmacılar politikasına yönelik eleştiri getirenleri, Türkiye’de bir iç savaş sosyolojisi ortaya çıkmasın diyenleri rejimin propagandistleri ırkçı, yabancı düşmanı olmakla suçlamışlardır.

– Zafer Partisi kurulduktan sonra AKP’de Türkiye daha fazla sığınmacı alamaz. Geri gitmelerini istiyoruz açıklamaları yapmaya başladı. Ne oldu AKP? Siz de ırkçı, yabancı düşmanı mı oldunuz?

– Öte yandan sarı muhalefet CHP de 2020’de yaptığı Sığınmacılar Çalıştayı sonrasında yayınladığı raporda, Göç ve Entegrasyon Bakanlığı kurarak, Suriyelilere vatandaşlık verme kararını açıklamıştı.

– Şimdi Erdoğan’dan sonra en iyi AKP’li olan Kılıçdaroğlu, “Ben de yollayacağım, ben de yollayacağım” diye ortaya çıktı. Tabii konuyu bilmediği için hata üzerine hata yapıyor.

– “Gönüllü olanları yollayacağım” diyor. “Ev yapıp yollayacağım” diyor.

– Küçük sarı muhalefet ise Suriyelilere iş kurma eğitimi verdiğini en yetkili ağızdan açıklamıştı. Onlara söyleyecek hiçbir şeyimiz yok.

– Saray rejimi ve sarı muhalefetin durumu bu iken Türk halkının yüzde 90’ı 8 milyon sığınmacı ve kaçağın ülkelerine dönmesini şiddetle talep etmektedir. Ne saray rejimi ve sarı muhalefet Türk milletinin bu demokratik talebini temsil etmemişlerdir.

– Zafer Partisi’nin kurulması ile birlikte Anadolu’nun örtülü ve sessiz istilasına karşı Türk milletinin iradesi Türk siyasetine girmiştir. Zafer Partisi sessizce ülkesinin işgalini izlemeye ve bunun ekonomik, sosyal, kültürel, politik bedelini ödemeye zorlanan Türk halkının “Yeter artık vatanımı paylaşmam” diyerek ayağa kalkmasıdır.

– Zafer Partisi İstanbul’da işini Suriyeliye, Afgan’a, Pakistanlıya kaybeden, Türk tekstil işçisinin, eşinin ve çocuklarının partisidir.

– Zafer Partisi, Gaziantep’te işyerini Suriyeliye kaybeden ve evine dönen terzi kardeşimizin partisidir.

– Zafer Partisi Şanlıurfa’ da devlet hastanesinde Suriyelilerin gerisinde kalmaktan bırak Fatma teyzenin partisidir.

– Zafer Partisi İstanbul’da İzmir’de Ankara’ da caddelerde, otellerde, AVM’lerde taciz edilen kadınların partisidir.

– Zafer Partisi, Suriyeliler tarafından katledilen gençlerimizin partisidir.

– Zafer Partisi, Türkiye ve Türk halkına karşı suç işleyen sığınmacılara karşı Türk halkının savunma hattıdır.

– Sığınmacıların Türkiye’ye gelmesi sonrasında Türkiye suçlar hızla artmıştır. Saray rejimi uzun yıllar Suriyeliler başta olmak üzere ülkemizde yaşayan ve suç işleyen Suriyelilerin suç oranlarını gizlemiştir.

“SESSİZ KALMAYACAĞIZ”

– Bu suçlardan birisi de dün Tarımdan sorumlu Genel Başkan yardımcımız Yelda Döne Çelik’e karşı işlenmiştir. Yelda Döne Çelik Hatay Reyhanlı’da tarım ile uğraşan üniversite mezunu, Hatay’ın tanınmış ailelerinden birisine mensup bir kardeşimizdir. Dün kendisine aracının açık olan penceresinden bir Suriyeli tarafından iki kez yumruk atılmış ve kaşı açılmıştır.

– Buradan saray rejimine sesleniyorum. Zafer Partisi yöneticilerine, mensuplarına, binalarına Suriyeliler ve diğerlerin tarafından yapılacak hiçbir saldırı karşısında sessiz ve hareketsiz kalmayacağız.

– Türkiye’de beslediğimiz, giydirdiğimiz, barındırdığımız insanların bizim ülkemizde, bizim paramızla bizim insanlarımıza kafa tutmasını, şiddet uygulamasını kabul etmiyoruz. Zafer Partisi’ne saldırmaya cesaret eden her sığınmacı bunun bedelini öder.

– Buradan Hatay Valisi ve Emniyet Müdürüne de sesleniyorum. Saldırıyı gerçekleştirenlerin en kısa zamanda adalete teslim edilmesini bekliyoruz.

– Zafer Partisi, Ekim 2021 Genel İdare Kurulu’nu Hatay Reyhanlı’da yapacaktır.

İŞTE SIĞINMACILARIN SUÇ RAKAMLARI

– Türk halkına Suriyelilerin işledikleri suçlar Türklerden az denilerek yalan söylenmiştir.

– Suriyeliler başta olmak üzerine Afganlar ve diğerlerinin suç oranları Türk vatandaşlarının suç oranlarına göre kat ve kat daha fazladır. Açıklanan, duyduğumuz suçlar gerçekleşen suçların sadece onda biridir. 2020 yılı ve 2021 yılının ilk yarısı içerisinde geçici koruma altındaki Suriyelilerin asayişi farklı açılardan zedeleyen 2383 Suriyeli olduğu tespit edilmiştir. Bu suçların yüzde 28’i terör, yüzde 1’i narkotik, yüzde 9.5’i insan kaçakçılığı, yüzde 60.9’u ise asayiş olaylarıdır.

– Suriyelilerin yoğunluklu olarak karıştıkları asayiş suçları ise kavgalar, yaralama olayları, hırsızlıklar, dolandırıcılıklar, taciz ve tecavüz vakaları, kaçakçılık, mafyalaşma, düzen bozma ve kurallara uymama gibi suçları içermektedir. Bu başlıklar içerisinde ise en büyük pay, kavgalar-yaralamalar ve mafyalaşma faaliyetlerine aittir.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.