Kasım Süleymani ve Devlet Geleneği…

Kasım Süleymani ve Devlet Geleneği…

Kasım Süleymani’nin bir suikast sonucu öldürülmesi; beni şahsen suikast olayından çok, İran devlet geleneğinin ne kadar sağlam ve devamlılık gösterdiğine dikkatimi çekildi.

Kasım Süleymani; İran ideolojisini Ortadoğu’da yayan, gerektiğinde silah kullanarak rakiplerini ekarte eden bir devlet görevlisidir. Yeri geldiğinde PKK ve diğer örgütleri de Türkiye aleyhinde kullanmıştır.

Bütün bunlara rağmen emperyal bir güç tarafından öldürülmesine sevinecek değiliz. Zira emperyal güçlerin hedefinde Türkiye ve İran bulunmaktadır. Ortadoğu’nun birçok ülkesi, büyük oranda kontrol altına alınmış durumdalar.

Şimdi asıl mevzuya gelelim; İran, kendi milli kahramanı için üç gün yas ilan etti. Kahramanlar için ahde vefa duygusunu ve sorumluluğu en üst seviyede gösterdiler. İntikam yeminleri vs. Bunlar da işin başka bir boyutu.

Peki, biz milli kahramanlarımıza aynı hassasiyeti gösteriyor muyuz?

***

AK Parti, 17 yıl içinde kahramanlarımızı terörist ilan etti. PKK ve FETÖ militanlarını tanık göstererek hapse attırdı, meslekten attı, itibarsızlaştırma yoluna gitti. Bunlarla da yetinmedi. Aile bireylerini sosyal, ekonomik ve psikolojik olarak çökertme yoluna gitti.

Devletlerde devamlılık vardır. Oysa bizim dünya liderimiz (!) kendisinden önceki bütün dönemlere savaş açarak, aşağılayarak beş bin yılık devlet geleneğimizi bitirdi.

İran bir kahramanı için Ortadoğu’yu ateşe vermekten çekinmezken, biz teröristlerle pazarlık yaparak ihanet sürecinde 793 vatan evladını şehit verdik. Devletin mahremi olan kozmik odayı teröristlere açarak 900 vatan evladının şehit olmasına sebep olduk.

Nice kahramanlar kendilerine atılan iftiralar sonucu intihar ederken, AK Parti ve yandaşları buna çanak tuttu.

***

O beğenmediğimiz mollalar, derin İran devleti ve kahramanları için çırpınırken bizim dünya liderimiz Tahrir meydanında kahraman aradı. Mollalar, İran devletine kendilerini adadıkları için kahramanlarına da sahip çıkmaktadırlar. Bizim dünya liderimiz ve çevresi, Türk’e yabancı olduğu için Türk milleti ve devletine ait her şeye karşı.

İran’da devlet geleneği var; bizde maalesef AKP ile çadır devlet geleneği hakim oldu. İran kahramanı baş tacı, bizim Genelkurmay Başkanımız bu ülkede teröristbaşı ilan edildi.  Nice kahramanlarımız, devlet terbiyesinden dolayı haksızlıklar karşısında susarak köşesine çekildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Mert dedi ki:

    Çok doğru bir yazı. Biz ise kahramanlarımızı köpeklere yem ettik

BİR YORUM YAZ