Futbol yayın geliri krizinde yeni gelişme!

Futbol yayın geliri krizinde yeni gelişme!

Kulüpler Birliği ile Spor Toto Süper Lig’in yayın haklarını elinde bulunduran beIn Sports arasında süren ödeme krizinde yeni bir gelişme yaşandı. TFF, Kulüpler Birliği ile yayıncı kuruluşu ortak noktada uzlaştırmak için arabulucu rolü üstlenecek.

Futbol dünyasındaki naklen yayın krizinde TFF, Kulüpler Birliği ile yayıncı kuruluş beIN Sports’u ortak noktada uzlaştırmak için çaba sarf ediyor.

Anımsanacağı gibi, Katarlı yayıncı yıllık 500 milyon dolar ödediği futbol naklen yayınları için, zarar ettiğini öne sürerek sabit kur ricasında bulunmuş, ancak Kulüpler Birliği Vakfı, bu talebi kabul etmemişti. beIN Sports da 8 Temmuz’da yapması gereken yeni yayın döneminin ilk etap ödemesini geciktirmişti.

Bu gelişmeler üzerine önceki gün toplanan TFF yönetimi, kendi arasında aldığı bir dizi karar sonrası, Kulüpler Birliği ile yayıncı kuruluş ile ayrı ayrı görüştü. Kulüpler Birliği’nin güncel kur ısrarına karşın beIN Sports, 4.80 civarı bir kur önerdi. Amerikan medyasına da “Zarar ediyoruz, 2016 şartları ile Türkiye’de her kurum zarar eder” şeklinde gayri resmi bir açıklama gönderen Katarlı şirket, alım gücünün düşmesi nedeniyle dekoder satışında sorun yaşadığını da ifade etti.

TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yönetiminin ise iki tarafa da “Eğer bu anlaşma bozulursa Türk futbolu kaybeder” mesajı verdiği öğrenildi. Ayrıca, konuyu çözmek ve olası bir kaosa engel olmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun devreye gireceği öğrenildi.

(Yeniçağ)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ